Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vize başvurusu bu ülkeye ait olan konsolosluk üzerinden ve aynı zamanda her konuda yetkilendirilmiş aracı kurumlar sayesinde alınır. Schengen ülkesi olmasından dolayı buna özel olarak tanımlanmış olan bir süreç söz konusudur. Bununla alakalı bilgileri ise firmamızdan alabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize alımı için hiçbir şekilde diplomatik olarak tanımlanmış temsilciliklerin bir bölge sınırlaması söz konusu değildir. Böylelikle konsolosluğa gitmeden size en yakın olan yerden süreci başlatmak mümkündür. Elbette isteyen kişiler tek başlarına bun süreci başlatabilirler. Bu noktada bir engelleme yoktur. Ancak talep edilen belgelerin standardı veya benzeri konularda kafa karışıklığı yaşamamak için aracı kurumun tercih edilmesi şarttır.

Hollanda Vize Başvurusu Masrafları Nasıldır?

Hollanda vize başvurusu masrafları farklılık gösterir. Özellikle 0 ile 6 yaş arasında olan kişiler için ücret talep edilmez. Bunun yanı sıra 6 yaşından 11 yaşına kadar olanlarda ise daha düşük bir vize masrafı söz konusudur. Yetişkinler için bunun 80 Euro olduğunu görmekteyiz. Bu, konsolosluğun talep etmiş olduğu harçtır. Ödemeler her zaman Türk Lirası üzerinden yapılır.

Hollanda Vize Başvurusu Süreci Nasıldır?

Hollanda vize başvurusu süreci şöyledir;

  • Hem randevu almak hem de dilekçe ve formu doldurmak için konsolosluğun sayfasında online olmak gerekmektedir.
  • Parmak izi istendiğinden orada hazır bulunmak esastır.
  • 90 günlük süreden fazla olmayan turistik ya da kısa süreli vizelerde; pasaport, ikametgah, banka hesap dökümü, biyometrik olması şart olan 2 fotoğraf, meslek durumunu gösteren belge hazırlanmalıdır.
  • Aynı zamanda Hollanda sınırları içerisinde kalınacak otelin rezervasyonu, uçak bileti, seyahat planı gibi belgelerin de olması gerekmektedir.
  • Tüm bunların sunulmasının ardından vize başvuru süreci tamamlanmış olur.

Hollanda Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Tüm belgelerin sunulmasının ardından konsolosluk kısa bir zaman dilimi içerisinde bunların tümünü tek tek incelemeye başlar. Sonuç ise 7 ile 15 gün arasında netleşir. Böylelikle vizenizi, herhangi bir eksik belge sunmamanız halinde almış olursunuz. Zaman zaman yoğunluk olabileceğinden tavsiye edilen başvuru zamanı, yolculuğun en az 30 gün öncesidir.

Menü
Acil Vize