Hollanda Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Schengen bünyesinde olduğu için Hollanda vize başvurusu gerekli evraklar diğer ülkeler ile benzerlik gösterir. Bunlar arasında başı çeken pasaporta dair dikkate alınan hususlar şöyle:

  • Pasaportların son 10 yıl içerisinde çıkartılması önem arz ediyor.
  • Dönüş gününü kapsayacak şekilde en az 3 ay kadar geçerli olan pasaportlar kabul edilir.
  • Vize basım işlemlerinden kaynaklı olarak en az 2 sayfasının boş olması gerekir.

Deforme olmayan ve güncel pasaportların geçerli olduğu açık durumda. Bunun hemen arkasından ise asli belgelerden olan Hollanda Schengen vize başvuru formunun geldiğini unutmamak gerekir. Forma ilişkin:

  • Sadece başvuru sahibinin elinden doldurulması ve imzalanması halinde geçerli kabul edilir.
  • 18 yaşından küçük olanların ise anne – baba ıslak imzaları ile başvuru formu değerlendirmeye alınır.

Bunların arkasından 2 adet fotoğraf gelir. Biyometik olan fotoğraflara dair 3,5 x 4,5 mm şeklinde hazırlanan biyometrik fotoğrafların da son 3 ay içerisinde çekilmiş olması önemli. Hatta arka fon beyaz istenir ve bu şartlara uygun olan fotoğraflar kabul edilir. Devamında gelen belgeler ise:

  • Güncel tarihli olacak şekilde tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin alınması zorunlu olarak belirtilir.
  • Ön – arka yüzün net bir şekilde çekildiği nüfus cüzdanı fotokopilerine de yer verilir.

Bunlar arasında son 3 aylık maaş bordroları da eklenir. Hollanda vize başvurusunda ibraz edilecek belgelerin çoğunda 3 aylık süreç ve güncellik dikkate alınır. Görüldüğü üzere aktif banka hesap dökümleri de 3 ayı içerecek şekilde temin edilmelidir.

Hollanda Vize Başvurusunda Randevu Alınır Mı?

Schengen kuralları geçerli olduğu için Hollanda vizesine dair randevulara yer verilir. Hollanda vize başvurusu gerekli evraklar toplandığı zaman randevuya geçer ve taleplerinizi iletirsiniz.

Hollanda Vize Randevu İbrazları Nelerdir?

Randevuların önceliği evrak ibrazını değerlendirmek oluyor. Aynı zamanda bunun kadar parmak izin ibrazına da yer verilir. Nitekim Hollanda vize başvurusuna dair parmak izinin ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Hollanda Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Seyahat programlarınızda aksaklık yaşamamak için birkaç hafta öncesinden vizeye başvurmalısınız. Tarafımız ile iletişime geçenler kolaylıkla başvuruda bulunur ve 7 – 15 gün aralığında sonucu öğrenir.

Menü
Acil Vize